Metro City Alışveriş Merkezi

4 kat üzerinde 140 mağaza, restoran ve cafesi, 2500 araç kapasiteli kapalı otoparkı, Metro 1.Levent durağına direkt bağlantısı ile her gün 10:00 – 22:00 saatleri arası açık olan Metrocity Alışveriş Merkezi İstanbul'un merkezinde, 1. Levent'te bulunmaktadır.

Toplam 60.000 m² üzerine kurulan Metrocity Alışveriş Merkezi gün ışığı alması avantajı ile ferah ve aydınlık bir alışveriş imkanı sağlıyor.

Metrocity Alışveriş Merkezi eşsiz bir mimari yapının yanı sıra MMM MiGROS, BOYNER (2 kat), FLO, KOTON, MARKS & SPENCER, MAXI TOYS, TEKNOSA, ZARA gibi büyük mağazalar, GLORIA JEANS, STARBUCKS gibi Cafeler ve güçlü bir FOOD-COURT'tan oluşmaktadır. Metrocity Alışveriş Merkezi bünyesinde Beymen Club, Network, Lacoste, Stefanel, Sevil Parfümeri, İpekyol, Sony, Swatch, Burger King, Sarar, Daniel Hechter, Mavi Jeans, Kütahya Porselen, Gift Home, Nine West, Park Bravo, LCW gibi Türk ve uluslararası markaların yanı sıra yüksek kalitede butik mağazalar da yer almaktadır.

metro city


Metrocity Alışveriş Merkezi'nin dünyada emsali çok az görülen direkt metro bağlantısı ile (3. Zemin Kat) ziyaretçilerinin alışveriş öncesi ve sonrası rahatı da düşünülmüş ve ulaşım en kolay hale getirilmiştir.

Açıldığından beri gerçekleştirdiği ilklerle İstanbul'un adrenalin seviyesini hep yüksekte tutmayı başaran İstanbul'un genç ve dinamik alışveriş merkezi Metrocity sürekli düzenlediği sürpriz aktivitelerle İstanbul'a yeni bir soluk getirmeye devam ediyorum.

 

metro city


Metrocity Alışveriş Merkezi Yapısal Özellikleri

24 katli ofis binası ve toplam 205 daireden oluşan her biri 26 katlı iki adet rezidans binası ile bütünleşen ve 1. Levent metro istasyonuna direkt bağlantılı alışveriş merkezi kompleksinin getirdiği yaşam stilinin ayrıcalığı yalnızca Metrocity Alışveriş Merkezi'nde yaşanıyor.

Her yönden kolay ulaşılabilirlik ve eşsiz yerleşimi ile Metrocity Alışveriş Merkezi İstanbul'un değişik noktalarına en kısa sürede bağlanabiliyor.

Her kattaki koridorlara yayılmış, engelli ziyaretçilerimiz için yüksekliği ayarlanmış ankesörlü telefon üniteleri ve özel tuvalet birimleri ile tüm kolaylıkların düşünüldüğü Metrocity Alışveriş Merkezi ziyaretçilerimizin tüm gereksinimlerine cevap verebilecek şekilde tasarlandı.

Ülkemizde ilk kez bu boyutta bir yapının örtülmesinde kullanılan teflon kaplı fiber glass çatı örtüsü siz ziyaretçilerimizi gün içinde direkt güneş ışınlarının zararlı etkilerinden arındırarak doğal gün ışığının dinlendirici etkisi altında dinlenme, alışveriş ve eğlenme imkanı sunuyor. Bu da tasarımın başlangıcında hedef alınan ve bir ilke imza atan “gün ışığında alışveriş” ilkemizin bir ifadesi olarak karşımıza çıkıyor.

Ziyaretçilerimizin alışveriş merkezi içinde düzey dolaşımlarını sağlayacak 3 adedi panoramik, 2 adedi ise yalnızca süpermarkete özel olmak üzere toplam 5 adet insan asansörü ile katlarda muhtelif noktalara yayılmış toplam 36 adet yürüyen merdiven bulunmaktadır. Alışveriş merkezi genelinde ise toplam olarak 16 adet asansör yük ve ziyaretçi kullanımına açıktır.

Ziyaretçilerin cep telefonları ile kesintisiz iletişim için Metrocity Alışveriş Merkezi'ne özel olarak alt yapısı kurulan bir GSM sinyali şebekesi her noktada ulaşılabilme imkanı sunuyor.

Food court'un bazı bölümlerinde ve cafe alanlarında sigara içilebilen bir alışveriş merkezi olarak Metrocity Alışveriş Merkezi ana dolaşım alanlarında ve mağaza içlerinde konforlu bir alışveriş ortamı sunmaya devam ediyor.

Metrocity Alışveriş Merkezi gelişmiş güvenlik sistemleri, kesintisiz müzik yayını, titizlikle ele alınan temizlik hizmetleri, yangın ihbar, söndürme ve duman tahliye sistemleri ile günümüzün çağdaş yapıları arasındaki yerini almış bulunmaktadır.

Takı& Aksesuar

      Accessorize , Claire's , So Chic

Spor

      Adidas , Ender Spor , Lotto , Nike

Bayan Giyim

      Adil Işık , Altın İğne , Dorothy Perkins , Evans , More&More

Yiyecek & İçecek

      Akdeniz Yemekleri , Bilakis , Burger King , City Brasserie , Çook Şeker , Daily Fresh , Donut Wafel , Gourmet , HD İskender , ILPiatto , İsot Lahmacun , Kadıoğlu , Kafkas , KFC , Küçük Ev , Macharna , Mc Donald's , Neyesek , OneUp , Otantik Kumpir , Özsüt , Pilove , Pizza Hut , Schlotzsky´s , Seçilmiş Döner , Sultanahmet Köftecisi , Susurluk Tostçusu , Tatlıcı Tombak , Vabi , Yeşillik

Diğer

      Anahtar City , Aytek Döviz , Dry Center , Tobacco Shop

Kuyumcu & Mücevharat

      B-Fair , Golden Shop , Gülaylar Altın , Sette Silver , Zen

Ayakkabı Çanta

      Bata , Beta , Desa , Divarese , Docker's , Flo , Hotiç , İnci , Kemal Tanca , Mi Piace , Nine West , Sins

Ev Eşyası & Aksesuar

      Bernardo , Esse , Jumbo , Kütahya Porselen , Step , Tchibo

Bay / Bayan Giyim

      Beymen , Bisse , Colin's , Fabrika , İpekyol , Journey , Koton , Lacoste , Lcw , Lee Wrangler , Levi's , Marks & Spencer , Mavi Jeans , Mustang , Network

Büyük Mağazacılık

      Boyner

Kafe & Bar

      Coffee Bean , Gloria Jeans Coffees , Starbucks

İç Giyim & Mayo

      Dagi , Katia , La Senza

Fotoğrafçı

      Didem Fotoğraf

Bay Giyim

      Dufy , Efor , Kiğılı , Milimetric

Elektronik & İletişim

      En Plus , Nokia Shop , Siemens , Sony , Teknosa , Toshiba , Turkcell , Vodafone

Optik & Saat

      Erol Saat , Göz Grup , Kuz Optik , Moj , Swatch

Turizm & Seyahat

      ETS Tur

Banka

      Finansbank

Sağlık & Kozmetik

      GNC , Metrocity Eczanesi , Sevil Parfümeri , The Body Shop , Yves Rocher

Bebe & Çocuk Giyim

      Joker Maxi , Mothercare

Kuaför / Güzellik Merkezi

      Trio Kuaför

Metrocity Alışveriş Merkezi Ullaşım

Metrocity Alışveriş Merkezi, 1. Levent'te Büyükdere Caddesi üzerinde bulunan ve ulaşımı gerek toplu taşıma araçları, gerekse özel araçlarla kolaylıkla sağlanmış bir alışveriş merkezi olarak İstanbul'un Avrupa yakasına kazandırılmıştır. Metrocity Alışveriş Merkezi'ne aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

Metro İle ...
- Taksim istikametinden ulaşım

Metrocity Alışveriş Merkezi, Taksim-Levent metro hattı ile 12 dakika gibi kısa bir süre içinde ulaşılabilir bir yakınlıktadır. Alışveriş merkezi içine 1. Levent Metro İstasyonu'ndan doğrudan giriş mevcuttur. Metrodan indikten sonra “Metrocity Çıkışı” olarak yönlendirilmiş yürüyen merdivenleri izlenerek alışveriş merkezine en kısa yoldan ulaşılabilir.

Otomobille...
- Maslak ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü istikametinden ulaşım

Metrocity Alışveriş Merkezi, 1. Levent Büyükdere Caddesi üzerinde bulunduğundan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü istikametinden gelen araçların köprüyü geçtikten sonra ikinci çıkış olan Levent - Sarıyer çıkışını kullanarak Zincirlikuyu - Beşiktaş istikametine yönlenmeleri halinde Metrocity Alışveriş Merkezi Maslak istikametinden gelen Büyükdere Caddesi üzerinde sağ kolda görülecektir.

- Beşiktaş - Zincirlikuyu istikametinden ulaşım

Bu istikametten gelindiğinde sol kolda kalan Zincirlikuyu Mezarlığı bitimindeki Metrocity Alışveriş Merkezi geçildikten sonra, Gültepe çıkışından çıkılarak soldaki ayrımdan Büyükdere Caddesi alt geçidi izlenerek tekrar Zincirlikuyu - Beşiktaş istikametine dönülmesi halinde Maslak istikametinden geliyormuş gibi Büyükdere Caddesi üzerindeki Metrocity'ye ulaşılabilecektir.


 

BÜYÜKDERE CAD. 171 1.LEVENT 34330 İSTANBUL

+90 212 3440660 +90 212 3440660

+90 212 3440678

info@metrocity.com.tr

Avm Sitesi