• Kategori: İzmir

1867 yılından 1950 yılları sonuna kadar Gümrük Binası olarak kullanılan Konak Pier ünlü Fransız Mimar ve İnşaat Mühendisi olan Gustave Eiffel tarafından 1890 yılında dizayn edildi. İzmir’in tarihi Konak Meydanı yakınında özel bir konuma sahip bu özgün yapı uzun süre Gümrük Binası olarak kullanıldıktan sonra 1960 yıllarında Balık Hali olarak kullanılmaya başlandı.

Bugün

2003 yılında yeniden yapılanma çalışmalarına başlanan Konak Pier, 2004 yılında Alışveriş Merkezi olarak İzmir’e kazandırılmış özgün mimarisi, 100 yıldan fazla tarihi ve deniz üzerinde ki eşsiz konumu ile en önemli yapılardan biri. Konak Pier bugün 37 seçkin butik konsept mağazası, denize nazır 5’i büyük 10 adet özel gurme restaurant/kafe’si ve Cinebonus sinemaları ile İzmir’de deniz üzerinde alışveriş ve keyfin tek merkezi olarak yeni bir ‘Hayat Tarzı’ sunuyor.

 Yarın

Yakın gelecekte hayata geçecek olan 3’ü mega,5’i büyük olmak üzere yaklaşık 330 yata ev sahipliği yapmanın yanı sıra yüzer yeşil alan ve oyun sahaları, aktivite alanları ve ekolojik pazara sahip Marina projesi ile Konak Pier şehri denize taşımayı planlıyor. Bu eşsiz projesi ile dünya çapında bir interaktif turizm, alışveriş, kültür ve eğlence merkezine dönüşecek olan Konak Pier, önemli kıyı kentlerimizden biri olan İzmir’in dünyada ki sayılı marinalar arasında anılmasını hedefliyor.
 

 

 

Yiyecek & İçecek

      Adabeyi , Burger King , Has Kahve , KFC , Köfteci Ramiz , Mezzaluna , Rıhtım Restaurant , Steak House , Tariş , Tuval Restaurant

Takı & Aksesuar

      Assortie , Euromoda

Spor

      Barçın Spor

Bay / Bayan Giyim

      Beymen , Gant U.S.A. , Lacoste , Nautica , Sarar

Eğlence

      Cine Bonus

Ayakkabı Çanta

      Deriden , Oyah's , Ranello

Optik & Saat

      Detay Optik , Külahçıoğlu Moda Saat , Şişli Optik

Ev Eşyası & Aksesuar

      Esse

Kafe & Bar

      Mandolin

Elektronik & İletişim

      Martek Elektronik

Müzik & Kitap & Kırtasiye

      Remzi Kitabevi

Sağlık & Kozmetik

      Sevil Parfümeri

Diğer

      Tobacco Shop 

Adres Atatürk Caddesi No:19 35250 Konak - İZMİR

Telefon 90 (232) 489 1004
Fax 90 (232) 489 3002
E-Posta info@konakpier.net
Web Adresi AVM Sitesi

 

Diğer Yazılar