Forum İstanbul Turkuazoo’dan Öğretmenlere En Keyifli Hediye

turkuazoo

Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise beşinci büyük akvaryumu Turkuazoo, dünyanın dört bir yanından gelen su altı canlılarını doğal ortamlarında bu kez öğretmenlerimiz ile buluşturuyor. 22 - 24 Kasım tarihleri arasında Öğretmenler Günü için düzenlenen kampanya ile tüm öğretmenlerimiz 16 yaşına kadar olan bir ziyaretçiyle birlikte ücretsiz giriş kampanyasından faydalanabiliyor.

Türkiye’nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo, Öğretmenler Günü’nü kutluyor. Deniz hayatının güzelliklerini bir araya getiren Turkuazoo, 24 Kasım Öğretmenler Günü için düzenlediği kampanya ile öğretmenlerimizi sevindiriyor.

Eğitimin ve öğretimin en önemli fertleri öğretmenlerimiz, 22- 24 Kasım tarihleri arasında Öğretmenler Günü’ne özel olarak düzenlenen kampanya ile Turkuazoo’ya ücretsiz olarak girebiliyor. Tüm öğretmenlerimiz 16 yaşına kadar bir küçük ziyaretçi ile birlikte Turkuazoo’nun benzersiz atmosferinde 10 bini aşkın deniz canlısı ile tanışmanın keyfini çıkarıyor.

Öğretmenlerimizin Turkuazoo’nun rengârenk dünyasında bulunan canlıları keşfetmek için öğretmen kimliklerini giriş yetkililerine göstermeleri yeterli olacak.

Turkuazoo Akvaryum Hakkında:
Turkuazoo Akvaryum, 4 kıtada 23 ülkede 105 eğlence merkezi, 11 otel, 3 tatil köyü ile aile eğlencesi alanında dünya devi Merlin Entertainments’ın bir kuruluşudur. Turkuazoo’nun dahil olduğu Merlin Entertainments, Madame Tussauds balmumu müzesi, Legoland, London Eye, Dungeons ve tüm dünyada 45 farklı akvaryumu bulanan ve yılda 14 milyon rekor ziyaretçi sayısı ile dünyanın en büyük akvaryum markası Sea Life’ın da sahibidir.

Bayrampaşa’daki Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi Forum İstanbul içindeki yer alan Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise 5’inci büyük akvaryumu olan Turkuazoo, 5 milyon litre su ile dolu ana tankı ve 80 metre uzunluğundaki su altı tüneli ve 270 derece açılı panoramik su altı izleme odası ile dikkat çekiyor. Ekim 2009’da bu yana ziyaretçilerini ağırlayan Turkuazoo, 14 yaş ve üzerindeki herkesin kafessiz ve tecrübe aranmadan köpekbalıkları ile dalış yapılabildiği tek akvaryum olma özelliğini de taşıyor.

Superbrands tarafından 2012 yılında Türkiye’nin süper markası seçilen Turkuazoo, dünyanın en güvenilen turizm internet sitesi Tripadvisor tarafından Mükemmeliyet Ödülü’ne layık görüldü.

Yenikapı - Havalimanı arasında çalışan metro veya metrobüs hatları ile ulaşılabilen Turkuazoo, hergün 10:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.