İpekyol 2012-2013 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Ipekyol 2012 Sonbahar-Kış sezonunu 60’’lar ruhuyla karşılıyor.

Sade silüetler güçlü renklerle bir araya gelerek minimalizmi kadın bedeninde yükseltiyor. Lüksün yeniden yorumlandığı ve yepyeni bir ruha büründüğü Sonbahar-Kış koleksiyonlarında yumuşatılmış formlar , yuvarlak ve sade hatlar dikkat çekiyor. Basic’ler ise yeniden yükselişe geçiyor, yeni silüetler içinde en önemli yardımcılarımız olarak yerini alıyor.


İşlemenin altın çağı…
Mücevher tadında üç boyutlu işlemeler ve aplikelerin öne çıktığı yeni sezonda, her biri bir ressamın fırça darbesi kadar özel olan baskıları ile sanatın büyüsünü modayla harmanlıyor.


Sezonun anahtar parçaları…
60’lı yılların moda tarihine imza atan kısa ceketleri, bol pantolonları, tulumları, angora kazak ve trikoları sezonun olmazsa olmazları arasında yer alıyor. İncecik deri biker montlar, yılan baskı desenli trechkot’lar, deri mixli ceketler ve elbiseler ise mutlaka sahip olmak isteyecekleriniz arasında bulunacak.  Peplum modası ise bu sezon yine trendy olmaya devam ediyor. Taytlar, cigarette pantolonlar, kalem etek  ve military kabanlar ise yeni yorumları ile gardroplarımızın anahtar parçaları olmalı dediklerimizden…Şık bir gece için ise payet ve gold altın anahtar olmaya aday.

Melankolik renkler…
Sonbaharın sakin, dingin ve koyu renkleri ile parlak renkler sofistike desenlerle koleksiyonun tüm parçalarını biribirine bağlıyor. Bordo, kırmızı, cobalt mavi, yeşil, lacivert, siyah, ekru, camel, pudra, taş ve vizon sezonun renk paletinde öne çıkıyor. Kumaşlarda ise ipekler, yünlüler, cashmire, jarse, viskon, kadife ve coton kullanımları yer alıyor.

Bunu Okuyanlar Bunları da Okudu